Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Drogba është nervoz

Frank Lampard ka thënë se Didier Drogba është i “lumtur dhe nervoz” para ribashkimit me Chelsean në Ligën e Kampionëve. Drogba kaloi tetë vjet të suksesshme në Stamford Bridge mes 2004 dhe 2012, dhe do të takohet me ish skuadrën e tij të mërkurën. Akti i tij i fundit si futbollist i Chelseas ishte penalltia […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Milani Europian

Mesfushori i Milanit, Leite Kaka beson se skuadra ka ende rol të rëndësishëm për të luajtur në Ligën e Kampionëve, dhe beson se mund të sigurojnë pjesëmarrjen në garat europiane për klube të edicionit të ardhshëm. Rossonerët kanë humbur 1:0 në shtëpi në duelin e parë të 1/8 së finales nga Atletico Madrid, por ylli […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Bayern i hidhet Reusit

Bayern Munich është duke përgatitur një tjetër sulm ndaj një ylli të rivalit Borussia Dortmund. Pas transferimit të mesfushorit ofanziv Mario Gotze në verën e vitit të kaluar, dhe marrëveshjes për angazhimin e sulmuesit Robert Lewandowski, në fund të këtij sezoni, gjiganti bavarez ka shënjestruar një tjetër futbollist të Dortmundit. Sipas të përditshmes gjermane Bild, […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Mata shënon nga korneri

Wayne Rooney dhe Robin van Persie i ekzekutojnë zakonisht ndërprerjet për Manchester Unitedin, por menaxheri David Moyes mund të kthehet tek Juan Mata, pas paraqitjes së tij të suksesshme në sfidën e goditjeve nga këndi. Me 30 sekonda kohë për të dërguar topin nga këndi në tri portat me madhësi të ndryshme, ish ylli i […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Ronaldo befason tifozët

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është duke përgatitur një befasi për mbështetësit e tij, pasi është vetë lojtari që e ka konfirmuar një gjë të tillë nëpërmjet rrjetit social, Facebook. “Hej, unë jam duke përgatitur diçka shumë të mirë për të gjithë fansat e mi, gjë këtë të cilën do ta shpërndaj shumë shpejtë. […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Serbia e motivon Shqipërinë

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka deklaruar se Serbia do të shërbejë motivim shtesë për futbollistët e ekipit kuqezi, në kualifikime për Euro 2016. Shqipëria është tërhequr në Grupin I së bashku me Portugalinë, Serbinë, Danimarkën dhe Armeninë, kurse sa herë që njëra nga ekipet do të jetë e lirë, ajo do të luajë miqësore […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Formacioni më i mirë i javës

Fundjava solli ndeshje interesante në ligat kryesore evropiane. Dhe, si zakonisht Eurosport.it ka bërë përzgjedhjen e futbollistëve më të dalluar, duke i bashkuar në formacionin më të mirë të javës. Si shpeshherë, Zlatan Ibrahimovic zë vend në repartin sulmues pas het-trikut që realizoi në fitoren e Paris Saint-Germain ndaj Toulouse 4:2. Për partner i tij […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Reali nuk e frikëson Huntelaarin

Sulmuesi i Schalkes, Klaas-Jan Huntelaar është i bindur se skuadra e tij ka shanse të mira në përballje me Real Madridin, në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë zhvillohet në Gelsenkirchen të mërkurën dhe Huntelaar beson tek fuqia e ekipit të tij. “Unë mendoj se Real Madridi është favorit, por ne e […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Katër ndeshje, 12 kartonë të kuq

Si duket ndeshjet e javës që lamë pas në kampionatin e Bolivisë, kanë qenë një spektakël i vërtetë, jo për nga  loja e golat, por numri i madh i kartonëve të kuq. Në katër ndeshje të kësaj ligës kemi parë plotë 12 kartonë të kuq, 10 prej të cilave u shpërndanë vetëm në dy ndeshje. […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Gara e golashënuesve në Ligën e Kampionëve

Nesër dhe pasnesër do të zhvillohet java e dytë e ndeshjeve të para të 1/18 e finales së Ligës së Kampionëve, teksa Lajmi.net ka vendosur të bëj një analizë të shkurtër, për lojtarin i cili mund të jetë golashënuesi më i mirë i kësaj gare. Të fitosh Ligën e Kampionëve është një gjë e madhe, […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO