Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Casillas: Dortmund na zgjoi nga gjumi

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas tha se humbja 2:0 në ndeshjen e kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve mund t’i bëjë mirë ekipit. Los Blancos u mposhtën në ndeshjen e kthimit, por u kualifikuan në gjysmëfinale falë fitores 3:0 në takimin e parë në Santiago Bernabeu. “Ndoshta është mirë për ne që kohë […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Chelsea e meritoi gjysmëfinalen

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho thotë se skuadra e tij e meritoi kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores 2:0 ndaj Paris Saint-Germain në Stamford Bridge. Gjiganti londinez humbi duelin e parë me rezultat 3:1, mirëpo e përmbysi disfatën dhe siguroi kualifikimin tutje falë golave nga Andre Schurrle dhe Demba Bas. “Kemi […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Demba Ba: E shfrytëzova rastin

Sulmuesi i Chelseas, Demba Ba është shprehur shumë i lumtur që goli i tij e udhëhoqi ekipin drejt fitores 2:0 ndaj Paris Saint-Germain dhe kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti londinez humbi duelin e parë me rezultat 3:1, por arriti që të gjej fitoren me rezultatin e nevojshëm duke vazhduar garën. “Gjithçka ndodhi […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Chelsea realizon përmbysjen Speciale

Chelsea fitoi ndaj Paris Saint-Germain me rezultat 2:0 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti londinez e përmbysi disavantazhin 3:1 nga ndeshja e parë, falë golave nga Andre Schurrle dhe Demba Ba....

8 April, 2014 Lexo më shumë

Shpëton Reali, kualifikohet në gjysmëfinale

Real Madrid u kualifikua për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por me shumë frikë. Los Blancos që fituan duelin e parë me Borussia Dortmundin  me rezultat bindës 3:0, rrezikuan shumë në ndeshjen e kthimit duke humbur 2:0. Pa Cristiano Ronaldon, Reali humbi një penallti në minutën e 14-të të cilën në gol nuk e […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Dortmund pranë mrekullisë, Chelsea ka shënuar

Borussia Dortmund është në avantazh 2:0 pas pjesës së parë kundër Real Madridit dhe i nevojitet vetëm edhe një gol për të barazuar rezultatin e përgjithshëm. Kurse, Andre Schurrle ka kthyer Chelsean në lojë kundër Paris Saint-Germain....

8 April, 2014 Lexo më shumë

Barcelona duhet të shënojë e para

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino ka theksuar se skuadra e tij duhet të shënojë e para në duelin e kthimit me Atletico Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadrat janë takuar katër herë këtë sezon në tri gara të ndryshme dhe secilën herë ndeshjet kanë përfunduar në barazim. Barcelona në asnjërin duel nuk ka […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Gotze kërcënon Man Utd-in

Mesfushori i Bayern Munichut, Mario Gotze ka paralajmëruar Manchester Unitedin se skuadra e tij do të mundohet t’i sulmojë menjëherë nga fillimi i duelit të kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Allianz Arena të mërkurën. Takimi i parë ka përfunduar me rezultat 1:1, epilog që e dërgon gjigantin bavarez në gjysmëfinale, në rast […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real – Dortmund

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrão, Carvajal, Bale, Alonso, Modrić, Di María, Illarramendi, Benzema. Rezervistët: Diego López, Varane, Nacho, Casemiro, Isco, Ronaldo, Morata. Borussia Dortmund: Weidenfeller, Friedrich, Hummels, Kirch, Piszczek, Durm, Reus, Jojić, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan. Rezervistët: Langerak, Papastathopoulos, Hofmann, Nuri Şahin, Aubameyang, Schieber, Ducksch....

8 April, 2014 Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Chelsea – PSG

Chelsea: Čech, Ivanović, David Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Lampard, Oscar, Hazard, Willian, Eto’o. Rezervistët: Schwarzer, A. Cole, Kalas, Mikel, Torres, Schürrle, Ba. Paris: Sirigu, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Jallet, Thiago Motta, Matuidi, Verratti, Lucas, Cavani, Lavezzi. Rezervistët: Douchez, Marquinhos, Digne, Van der Wiel, Cabaye, Ménez, Pastore....

8 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO