Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

ZYRTARE: Anulohet lufta Joshua – Miller, arsyeja e çuditshme

Dueli mes Anthony Joshua dhe Jarrell Miller zyrtarisht është anuluar, pasi boksierit amerikan i është refuzuar një licencë pas dështimit në testet e drogës....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Publikohen datat e përballjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

Janë mësuar emrat e katër skuadrave gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Pochettino befason me deklaratën e tij pas triumfit kundër Man Cityt

Mauricio Pochettino ka zbuluar se gëzimi më i madh i tij si trajner ka qenë në kohën kur ka shpëtuar Espanyolin të mos largohej nga La Liga, dhe jo triumfi i pabesueshëm i Tottenham Hotspur ndaj Manchester Cityt....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Përgjigja e Klopp kur u pyet se si planifikon ta ndal Messin

Liverpool do të përballet me Barcelonën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në sezonin 2018/2019....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Reagimi komik i faqes së Man City për golin e anuluar nga VAR

Manchester Cityt nuk i ka mjaftuar fitorja 4:3 për të kaluar në gjymsëfinale të Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar nga Tottenham Hotspur....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Festa e ‘çmendur‘ e Guardiolas te goli që VAR ia anuloi Man Cityt

Tottenham Hotpsur ka arritur të eliminojë Manchester Cityn për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Guardiola flet pas eliminimit shokues të Man Cityt

Pep Guardiola është deklaruar pas eliminimit shokues nga Liga e Kampionëve e skuadrës së tij, Manchester City....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Porto 1:4 Liverpool, notat e lojtarëve

Liverpool ka arritur të fitojë edhe në Portugali përballë Portos me rezultat 4-1, për të kaluar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6-1....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Ky është goli që VAR ia anuloi Man Cityt në minutën e 93’

Manchester City edhe pse e fitoi 4:3 ndeshjen e kthimit çerekfinale kundër Tottenham Hotspur, nuk ka arritur të kalojë tutje në Ligën e Kampionëve, falë rezultatit të përgjithshëm....

17 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO