La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Natë e madhe për Ronaldon

Një mbrëmje e rëndësishme për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez do të jetë në kërkim të hakmarrjes kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e tij të 1000-të në Ligën e Kampionëve. Përveç duelit jubilar, Ronaldo do të mundohet të mposht rekordin e Lionel Messit dhe Altafinit prej 14 golave brenda një edicioni të Ligës së Kampionëve. Ai […]...

2 April, 2014 Lexo më shumë

Barcelona humb Piquen

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique do të mungojë për katër javë pasi pësoi një lëndim në barazimin me Atletico Madridin të martën mbrëma në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi spanjoll u rrëzua keq pas një dueli ajror me Diego Costan në minutën e 10-të të ballafaqimit, dhe u desh të zëvendësohej […]...

2 April, 2014 Lexo më shumë

Simeone: E kemi një zemër të madhe

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone e ka komentuar barazimin në Camp Nou kundër Barcelonës, duke nënvizuar se shpirti i grupit të tij luajti rol të rëndësishëm, ndërsa po mendon për ndeshjen e kthimit, që do të luhet pas një jave. “E kemi një skuadër me një zemër të madhe. Jemi mjaft të kënaqur, kemi […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Manchester City e ka gati ofertën për Dani Alves

Eksperienca e Dani Alves me Barcelonën mund të marrë fund gjatë kësaj vere. Mbrojtësi i djathtë brazilian mund të largohet nga gjiganti katalunas pas një periudhë të gjatë. Përfaqësuesit brazilian i skadon kontrata me Barçën në vitin 2015 dhe vazhdimi i saj ka ngezur, njofton tabloidi britanik, Daily Mail. Gjithnjë sipas këtij të fundit, Manchester […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Ancelotti: Ta japim 100% ndaj Dortmundit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka folur në konferencë për shtyp për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet skuadrës së tij dhe Borussia Dortmundit. “Skuadra është e gatshme të luajë 100%. Dortmundit do t’i mungojë një lojtar i rëndësishëm si Lewandowski, por ne duhet t’i shfrytëzojmë të gjitha kualitetet tona për […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Klopp: Do të provojmë ndaj Realit

Përpara të gjithë drejt Bernabeut. Nesër mbrëma Borussia Dortmund i trajnerit Jurgen Klopp do ta vizitojë Real Madridin, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Trajneri gjerman thotë se skuadra verdh e zi do të provojë ta befasojë gjigantin madrilen, edhe pse e pranon se kjo nuk do të jetë aspak e lehtë […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Barcelona – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Atletico Madridi do t’i masin forcat sonte në stadiumin Camp Nou, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadrat do t’i hyjnë këtij dueli me ekipet më të mirë të tyre, ndërsa do ta vazhdojnë luftën e tyre që po e zhvillojnë në Spanjë, edhe në garat evropiane. Leo Messi me […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Benzema: Reali më i fortë këtë sezon

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema thotë se ekipi i tij është më i fuqishëm në aspektin mental sesa sezonin e kaluar, ndërsa bën me dije se madrilenët janë përgatitur për duelin çerekfinal të Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Dortmundit. Të dyja ekipet u përballën në gjysmëfinale sezonin e kaluar, kur Dortmundi shkoi në finale […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Modric: S’duhet të pësojmë gol ndaj Dortmundit

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric mendon se vendimtare për ekipin e tij është të mos pësojë gol nga Borussia Dortmundi, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, që zhvillohet të mërkurën mbrëma. Të dyja ekipet janë përballur sezonin e kaluar në gjysmëfinale, ndërsa Dortmundi shkoi në finale pas fitores 4:3 pas dy […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Reali nuk është në krizë

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels ka mohuar sugjerimet se Real Madrid është në krizë para duelit të tyre në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën. Pas 18 ndeshjesh pa humbje në La Ligë, Los Blancos pësuan disfata të njëpasnjëshme nga Barcelona dhe Sevilla që i ka zbritur në pozitën e tretë në tabelë. […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO