La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Vlerësimet e lojtarëve: Villareal 0-2 Real Madrid

Real Madridi ka shënuar një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim te Villareali, me rezultat 2-0. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve për këtë takim....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Barcelona 6-0 Granada

Barcelona ka shënuar fitore të lartë  në Camp Nou kundër Granadas me rezultat 6-0. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve nga dy skuadrat....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Villarreal – Real Madrid

Villarreal dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në kuadër të xhiros së gjashtë në La Ligë....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Ronaldo, më shumë gola se 15 skuadra

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka shënaur 9 gola në pesë xhirot e deritashme të La Ligës, më shumë se totali i 15 skuadrave rivale....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Ronaldo, më i kompletuar se Messi

Trajneri i Villarrealit, Marcelino thotë se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dy futbollistët më të mirë në botë por mendon se portugezi është më i kompletuar se argjentinasi....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Barcelona me gjashtë mungesa

Barcelona do t’i ketë gjashtë mungesa në duelin kundër Granadas, në kuadër të xhiros së gjashtë në La Ligë....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Made in Barcelona

Barcelona e ka nisur mbarë sezonin e ri në La Ligë duke fituar katër dhe barazuar një nga pesë xhirot e para. Por, një tjetër fakt që e bënë klubin të ndihet krenar është se gjashtë nga 11 golat kanë ardhur nga La Masia....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Reus e do Realin

Ylli i Borussia Dortmundit, Marco Reus, dëshiron të transferohet në Real Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni....

27 September, 2014 Lexo më shumë

Ja ku pasurohen Reali dhe Barcelona

Barcelona dhe Real Madrid ‘flenë në para’. Kjo pasi dy gjigantët e La Ligës vazhdojnë të jenë klubet që përfitojnë më së tepërmi në Evropë nga shitja e të drejtave televizive.  ...

27 September, 2014 Lexo më shumë

Largohet Arbeloa, vjen Johnson?

Alvaro Arbeloa pritet të largohet nga Real Madrid dhe gjiganti spanjoll ka gjetur zëvendësuesin e tij. Los Blancos janë të gatshëm të transferojnë mbrojtësin Glen Johnson nga Liverpool....

27 September, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO