Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Përforcimet e Bayernit

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka formuar një listë me emra të disa mbrojtësve, kandidatë për transferim në klub gjatë afatit kalimtar të verës. Ajo kryesohet nga Diego Godin....

27 May, 2014 Lexo më shumë

Robben refuzon Man Utd-in

Pas Toni Kroos, edhe mesfushori tjetër i Bayern Munichut, Arjen Robben ka insistuar se nuk do të transferohet në Manchester United, gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli holandez thotë se është shumë i lumtur në Allianz Arena....

24 May, 2014 Lexo më shumë

Bayern vishet nga Armani

Bayern Munich ka arritur marrëveshje trevjeçare me disenjatorin e famshëm italian, Giorgio Armani i cili do të shërbejë kostumet e kampionit të Gjermanisë, duke filluar nga sezoni i ardhshëm....

23 May, 2014 Lexo më shumë

Hummels është rehat në Dortmund

Babai dhe menaxheri i qendërmbrojtësit të Borussia Dortmundit, Mats Hummels ka insistuar se ylli gjerman nuk planifikon të largohet nga klubi për t’u transferuar në Manchester United....

20 May, 2014 Lexo më shumë

Në Bayern për tituj

Robert Lewandowski thotë se po shkon në Bayern për të fituar trofe. Sulmuesi polak e konsideron të paharrueshme periudhën që e kaloi në Dortmund, por mendon se ishte koha e duhur për të lëvizur....

20 May, 2014 Lexo më shumë

Mavraj transferohet në Koln

Mërgim Mavraj nuk është më lojtar i Greuther Furthit. Qendërmbrojtësi kosovar ka kaluar në radhës e Kolnit, me të cilin sezonin e ardhshëm do të luajë në Bundesligë....

19 May, 2014 Lexo më shumë

Mavraj e Azemi mbesin pa Bundesligë

Ëndrra e Mërgim Mavrajt dhe Ilir Azemit për t’u inkuadruar në Bundesligë me Greuther Furthin nuk është realizuar. Barazimi 1:1 ishte i pamjaftueshëm për ta, ndërsa Hamburgu mbetet në elitën e futbollit gjerman....

18 May, 2014 Lexo më shumë

Vit i vështirë, por fantastik

Pep Guardiola e ka konsideruar një vit të vështirë, por fantastik, sezonin e parë nën drejtimin e Bayern Munichut. Trajneri spanjoll është i kënaqur me dy trofetë e fituar këtë sezon....

18 May, 2014 Lexo më shumë

Guardiola me skena të pakëndshme në DFB-Pokal

Bayern Munich është fitues i DFB-Pokal pasi e mundi Borussia Dortmundin në finale, 2:0. Por, futbollistët dhe trajneri Guardiola ishin protagonistë të natës, me skena mjaft komike....

18 May, 2014 Lexo më shumë

Dortmundi ankohet në referim

Jurgen Klopp thotë se e tërë banka rezervë e Borussia Dortmundit e pa se Mats Hummels shënoi gol në finale të DFB-Pokal ndaj Bayern Munich, por që referi nuk e pranoi atë. Megjithatë, ai e pranon se kjo ishte një humbje e dhimbshme për verdh e zinjtë....

18 May, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO