Basketboll – Page 16 – Lajmi.net

Aktuale

Doncic me shifra të jashtëzakonshme: Parakalon ‘mbretin’ James, ‘kërcënon’ Magic Johnson

Ylli slloven, Luka Doncic, po regjistron një sezon të jashtëzakonshëm në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA....

24 March, 2019 Lexo më shumë

Mbetet jashtë fazës ‘play off’ për herë të parë pas 14 viteve, ky është reagimi i LeBron James

LeBron James edhe matematikisht ka humbur shpresat për pjesëmarrjen në fazën ‘play off’....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Trajneri Popovich flet për favoritët në Kupën e Botës, komenton edhe grupin e SHBA

Trajneri i përfaqësueses së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në basketboll, Greg Popovich ka dhënë mendimin e tij rreth Kupës së Botës – Kina 2019....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Kobe Bryant ka një mesazh për ngecjet e LeBron dhe Lakers

Legjenda e Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, ka dhënë një mesazh pas ngecjeve të ish skuadrës së tij....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Harden shkruan historinë në NBA, bëhet lojtari i parë në histori me këtë rekord

James Harden ka vendosur një rekord të ‘çmendur’ në NBA këtë edicion....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Prishtina po bëhet me palestër të re sportive

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit ( MKRS), Kujtim Gashi, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e Federatës e Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu....

20 March, 2019 Lexo më shumë

A e mbani mend herën e fundit që LeBron mungoi në ‘play off’?

LeBron James do të humb fazën post-sezonale ‘play off’, pasi Los Angeles Lakers dështuan të sigurojnë një vend në top tetëshen e konferencës perëndimore....

18 March, 2019 Lexo më shumë

LeBron luajti sezonin më të dobët? Statistikat nuk thonë kështu

LeBron James pritet që të humb fazën e garave ‘play off’ në NBA, pasi luajti tetë vite radhazi në finale....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Basketboll: Kupa e Botës Kina 2019 – Zyrtarizohen tetë grupet, ja me kë përballet Amerika

Janë kompletuar të gjitha grupet (8) për Kupën e Botës në Basketboll, që do të zhvillohet në Kinë....

16 March, 2019 Lexo më shumë

Këta janë 10 sportistët më të njohur në botë

Është publikuar edhe lista me 10 sportistët më të njohur në botë, dhe ndoshta mund të befasoheni me këtë top 10-she....

15 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO