Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Guardiola: Do t’i doja 1000 Dante në skuadrën time!

Fitoren që skuadra e Bayernit e shënoi kundër Dortmundit, Guardiola dëshiron që t’ia dedikojë lojtarit të tij, brazilianit, Dante, duke thënë se do dëshironte që të kishte 1000 lojtarë në klubin e tij....

4 April, 2015 Lexo më shumë

Zyrtare: Shtyhet Trepça – Sigal Prishtina

Dueli mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës, është shtyrë për një afat të pacaktuar për shkak të angazhimit të kryeqytetasve në Ligën Ballkanike....

3 April, 2015 Lexo më shumë

Amerikani i Prishtinës: Dua të luaj për Kosovën

Demontez Stitt e ka bërë të qartë se nëse ftohet nga Kosova mund të luaj për përfaqësuesen tonë....

1 April, 2015 Lexo më shumë

Prishtina shkatërron Kozuvin, një hap larg finales së Ligës Ballkanike

Prishtina ka arritur të shënojë fitore me rezultat të lartë 85:61 në takimin e zhvilluar kundër Kozuvit, duke qenë kështu vetëm një hap larg finales së Ligës Ballkanike....

1 April, 2015 Lexo më shumë

Takohen ‘Plisat’ e ‘Torcida’, policia i ruan

Drejtori i informacionit në Klan Kosova, Gazmend Mujeci, ka thënë në emisionin Info Magazina të Klan Kosovës, se një numër i madh i policisë së Kosovës, gjendet te objekti i Klan Kosovës, për arsyen se në këtë emision, do të diskutohet rreth incidenteve në Elbasan, mes grupeve të tifozëve Plisat dhe Torcidat, transmeton Indeksonline. ...

31 March, 2015 Lexo më shumë

Shikoni aftësitë e Bales në basketboll (Video)

Superylli i Real Madridit, Gareth Bale ka treguar aftësitë e tij të jashtzakonshme në fushën e basketbollit....

31 March, 2015 Lexo më shumë

Zyrtare: Berisha me shokë mund të luajnë për Kosovën

Basketbollistët si Dardan Berisha, Edmond Azemi, Yll Kacaniku, Dardan Berisha, Kenan Sipahi, Edon Maxhuni, Erris Nushi etj, mund të luajnë për Kosovën, ka konfirmuar FIBA....

27 March, 2015 Lexo më shumë

Prishtina shkatërron Craiovën, shkon në gjysmëfinale

Sigal Prishtina ka arritur të shënojë një fitore të lartë me rezultat 98.70 kundër Craiovës, duke u kualifikuar kështu në gjysmëfinale të Ligës Ballkanike....

25 March, 2015 Lexo më shumë

FIBA ka një lajm të keq për tifozët kosovarë

FIBA ua ka tërhequr vërejtjen tifozëve kosovarë rreth intonimit të himnit kombëtar....

17 March, 2015 Lexo më shumë

Berisha: Do të luaj për Kosovën

Ylli i Sigal Prishtinës, Dardan Berisha ka njoftuar se pas pranimit të Kosovës në FIBA, ai është i gatshëm të luajë për Përfaqësuesen. ...

13 March, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO