Sport – Lajmi.net

Aktuale

Bayerni nuk është në top formë

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola pranon se ekipi i tij nuk është në formën më të mirë para ndeshjes me Real Madridin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Kundërshtarët nuk luajnë, mbrohen

Antonio Conte thotë se kundërshtarët e Juventusit vijnë në Torino vetëm për t’u mbrojtur. Trajneri i Bianconerëve lavdëron ekipin dhe thotë se kanë bërë një hap drejt titullit në Serie A....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Mourinho: Urime dhe përshëndetje

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho uron futbollistët e tij, kundërshtarin që i mposhti Sunderland, si dhe gjyqtarin Mike Dean dhe kryetarin e Shoqatës së Gjyqtarëve, Mike Riley....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Sunderland \’nokauton\’ Chelsean

Sunderland befasoi Chelsean duke e mposhtur me rezultat 2:1 dhe ia dha një goditje të rëndë në garë për titull në Premierligë. Jose Mourinho pësoi disfatën e parë në Stamford Bridge si menaxher i Chelseas në ligë. ...

19 April, 2014 Lexo më shumë

Juventus i afrohet Scudettos

Juventus shënoi fitore të vështirë, por shumë të rëndësishme duke mposhtur Bolognan 1:0, dhe iu afrua Scudettos së tretë të njëpasnjëshme. Bianconerët tani kanë tetë pikë më tepër se Roma, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. ...

19 April, 2014 Lexo më shumë

Messi përplaset me tifozin e Barcelonës

Tifozët e Barcelonës janë të pakënaqur me rezultatet e ekipit gjatë këtij sezoni dhe nuk i kursejnë kritikat madje as ndaj futbollistëve më të mirë, përfshirë Lionel Messin....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Tifozi puth Pellegrinin

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini vendosi që pas seancës stërvitore të takohet me tifozë dhe t’ju jep autografe dhe fotografi. Mirëpo, mori një ‘dhuratë’ të papritur....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Bayern gjen fitoren

Bayern Munich i dha fund serisë negative prej dy humbjeve të njëpasnjëshme në Bundesligë, duke mposhtur Braunschweigun me rezultat 2:0. Borussia Dortmund fitoi ndaj Mainzit 4:2....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Milani në formë, fiton edhe Interi

Milan shënoi fitoren e pestë të njëpasnjëshme në Serie A. Rossonerët mposhtën Livornon me rezultat 3:0. Kurse, Inter festoi në udhëtim te Parma duke triumfuar 2:0....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Klopp refuzon Barcelonën

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp nuk duket i interesuar të bëhet pasardhës i Gerardo Martinos në drejtim të Barcelonës, në fund të këtij sezoni. Ai shprehet i lumtur tek klubi gjerman....

19 April, 2014 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO