Sport – Lajmi.net

Aktuale

Benfica feston në Lisbonë

Benfica mposhti Juventusin 2:1 në Lisbonë dhe krijoi epërsinë para ndeshjes së kthimit në Torino. Në duelin tjetër gjysmëfinal, Sevilla fitoi ndaj Valencias me rezultat 2:0....

25 April, 2014 Lexo më shumë

Suspendohet Ramires

Mesfushori i Chelseas, Ramires ka përfunduar sezonin në Premierligë, pasi është suspenduar me katër ndeshje moslojë pas incidentit me mesfushorin e Sunderlandit, Sebastian Larsson....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Klopp nuk lëviz nga Dortmund

Jurgen Klopp nuk e ka ndërmend të largohet nga Borussia Dortmund. Trajneri gjerman spekulohet se kërkohet nga Manchester United por ai thotë se ka njëmijë arsye për të mbetur në skuadrën gjermane....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Del Piero, futbollist – trajner

Alessandro Del Piero mund të mbetet në Sydney. Sulmuesi i madh italian ka mundësi që të promovohet në një detyrë të re në klub, si futbollist dhe trajner, njëkohësisht....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Brazili zyrtarizon tetë futbollistë

Selektori i Brazilit, Luiz Felipe Scolari ka zbuluar emrat e tetë prej 23 futbollistëve që do të përbëjnë skuadrën e tij në Kampionatin botëror....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Chelsea rikuperon Hazardin

Eden Hazard është shëndosh e mirë dhe do t’i ndihmojë Chelseas në ndeshjen e kthimit kundër Atletico Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Hummels forcon Barcelonën

Qendërmbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels do të transferohet në Barcelonë gjatë afatit kalimtar të verës, ka njoftuar e përditshmja sportive spanjolle AS....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Urime, Majlinda

Kryeministri Hashim Thaçi dhe Ministri Memli Krasniqi uruan Majlinda Kelmendin pas triumfit të saj në Kampionatin evropian të xhudos në Montpellier....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Messi nuk gjen më mirë se Barcelona

Mesfushori Andres Iniesta thotë se Lionel Messi nuk mund të gjejë një klub më të mirë se Barcelona, por edhe Barcelona nuk mund të gjejë një futbollist më të mirë se sulmuesi argjentinas....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Majlinda, kampione e Evropës

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Kampionatin evropian të xhudos në Montpellier. Xhudistja pejane triumfoi në finale ndaj ruses Natalia Kuziutina....

24 April, 2014 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO