Sport – Lajmi.net

Aktuale

Belgjika e Ricciardos

Daniel Ricciardo ka fituar edhe në garën për Shpërblimin e Madh të Belgjikës, duke i lënë parapa gjermanin Nico Rosberg e finlandezin Valtteri Bottas....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Cambiasso, shumë pranë Leicesterit

Esteban Cambiasso është shumë pranë transferimit në Leicester City. Ish futbollisti i Interit ka arritur marrëveshje me klubin anglez, të cilit do t’i bashkohet në ditët në vazhdim....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Di Maria shkon, Khedira rrin

Carlo Ancelotti e ka zbuluar të ardhmen e Angel Di Marias dhe Sami Khediras. Trajneri italian ka treguar se mesfushori argjentinas do të largohet, e ai gjerman do të qëndrojë në Santiago Bernabeu....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Welbeck e zgjodhi Tottenhamin

Danny Welbeck pritet të largohet nga Manchester United në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës. Sulmuesi anglez mund të transferohet në Tottenham....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Di Maria s’ushtron, në Manchester po shkon

Angel Di Maria nuk ka ushtruar fare me ekipin të dielën. Kjo nënkupton se mesfushori argjentinas i ka orët e numëruara në Real Madrid dhe pritet t’i bashkohet Manchester Unitedit....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Cortesia, kundërshtare e Majlindës

Majlinda Kelmendi e ka kuptuar kundërshtaren e parë të Kampionatit Botëror. Xhudistja pejane do të përballet me venezuelianen Vanessa Cortesia, në xhiron e dytë të këtij evenimenti, i cili do të mbahet në Rusi....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Arsenali s’e deshi Balotellin

Gjatë verës flitej vazhdimisht se Mario Balotelli mund të transferohej në Arsenal. Por, Topçinjtë nuk e deshën sulmuesin italian dhe trajneri Arsene Wenger tha dy herë “JO” për SuperMarion....

24 August, 2014 Lexo më shumë

City i tha ‘JO’ Di Marias

Manchester City e ka refuzuar mundësinë e transferimit të Angel Di Marias në Etihad Stadium. Futbollisti argjentinas ishte i gatshëm t’u bashkohej Citizens, të cilët megjithatë i thanë ‘JO’ këtij opsioni. Tash, futbollisti i Real Madridit pritet t’i bashkohet ekipit tjetër nga qytetit i Manchesterit, Unitedit....

24 August, 2014 Lexo më shumë

Largime te Milani

Përpos përforcimeve, Milani po mendon edhe për lirimin e futbollistëve. Rossoneri duket se kanë vendosur të heqin dorë nga Michael Essien e Philippe Mexes, rrogat e së cilëve janë mjaft të larta....

24 August, 2014 Lexo më shumë

E qëllojnë nga tribuna, vdes futbollisti (Video)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në futbollin algjerian. Futbollisti Albert Ebosse e ka gjetur vdekjen pasi u qëllua me një objekt nga tribuna, pas humbjes së skuadrës së tij....

24 August, 2014 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO