Sport – Lajmi.net

Aktuale

Zidane pyetet për Mbappe, kjo është përgjigja e tij

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka folur më në fund rreth mundësisë që skuadra e tij ta transferojë sulmuesin francez, Kylian Mbappe....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Man City humb përsëri De Bruyne, tjetër lëndim për belgun

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne, nuk ia doli që të mbyllte gjithë ndeshjen kundër Tottenham Hotspur. Reprezentuesi i Belgjikës pësoi një lëndim paka para përfundimit të pjesës së parë, kur po luhej minuta e 38-të e ndeshjes. De Bruyne u lëndua pa asnjë kontakt me kundërshtarin, kur provoi një goditje të fuqishme nga […]...

20 April, 2019 Lexo më shumë

Klopp ka një kërkesë për federatën angleze, para dueleve të Ligës së Kampionëve

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka bërë një kërkesë interesante për federatën angleze të futbollit....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Man City – Tottenham, notat e lojtarëve

Manchester City ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Tottenham Hotspur në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Premierligë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Man City i ‘hakmerret’ Tottenhamit, e fiton derbin dhe rrëmben pozitën e parë

Manchester City i është ‘hakmarrë’ Tottenam Hotspur për eliminimin nga Liga e Kamionëve në mesjavë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Real Madrid nënshkruan kontratën më të madhe në histori të klubit

Real Madrid dhe kompania e madhe Adidas kanë arritur marrëveshje për nënshkrimin e një marrëveshje që kap vlerën prej 1.6 miliardë euro....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Formacionet zyrtare të derbit Bayern Munich – Werder Bremen

Bayern Munich – Werder Bremen është kryendeshja e javës së 30-të në Bundesligën gjermane....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Milan ndalet nga Parma

Parma dhe Milan kanë ndarë pikët duket luajtur 1:1 në ndeshjen hapëse të xhiros së 33-të në ‘Ennie Tardini’ të shtunën pasdite....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Këta janë 6 lojtarët e nominuar për ‘Lojtarin e Vitit’ në Premierligë

Skuadra rivale për titull në Premierligë, Liverpool dhe Manchester City dominojnë listën prej gjashtë lojtarëve për çmimin ‘Lojtari i Vitit’, që jepet nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Mourinho: Nuk do të befasohesha nëse ndodh kjo gjë

Jose Mourinho ka thënë se nuk do të ishte befasi për të nëse Ajax ose Tottenham do të triumfonin në Ligën e Kampionëve....

20 April, 2019 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO