Spektakël i ri i Gruevskit: Jazhinca okupohet nga forcat e mëdha policore

Forca të shumta policore dhe ushtarake të pajisura me armatim të rëndë dhe mjete tjera ushtarake kanë shqetësuar banorët e Jazhincës gjatë ditës së sotme.

Lajme

04/05/2015 18:11

Si njofton Tetova1, prania e forcave të tilla të mëdha nuk ka ndodhur asnjëherë më parë.

foto 3foto 2

Një banor i Jazhincës, që është në kufi me Kosovën, tha se forcat policore nuk kanë patrulluar nëpër fshat, por janë ngjitur në malet mbi fshat, nga ku kontrollojnë pikën kufitare me Kosovën.