Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Specialja fton anëtarin e Kryesisë së OVL UÇK-së

14:14 | 24 Janar 2020

Specialja nuk po i ndal ftesat e saja në Kosovë.

Së fundmi, ky institucion ka ftuar edhe  Hajrush Kurtaj, ish-pjesëtar i UÇK-së, si dhe kryetar i degës së  OVL-së në Kaçanik, shkruan lajmi.net.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati.

Postimi i plotë i tij në Facebook:

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është anëtari i kryesisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe Kryetar i degës së Kaçanikut Hajrush Kurtaj! /Lajmi.net/