Spanja fton Diego Costan

Selektori i Spanjës, Vicente del Bosque ka ftuar sulmuesin me origjinë braziliane, Diego Costa në skuadrën e tij për ndeshjet miqësore kundër Guineas dhe Afrikës së Jugut. Sulmuesi i Atletico Madridit bëri dy paraqitje për skuadrën nga vendlindja e tij, por pasi mori shtetësinë spanjolle gjatë verës, kishte të drejtë të luajë për skuadrën La…

Sport

07/11/2013 20:21

Selektori i Spanjës, Vicente del Bosque ka ftuar sulmuesin me origjinë braziliane, Diego Costa në skuadrën e tij për ndeshjet miqësore kundër Guineas dhe Afrikës së Jugut.

Sulmuesi i Atletico Madridit bëri dy paraqitje për skuadrën nga vendlindja e tij, por pasi mori shtetësinë spanjolle gjatë verës, kishte të drejtë të luajë për skuadrën La Roja.

Brazili po ashtu e ftoi Costan për miqësoret e muajit nëntor, kundër Hondurasit dhe Kilit, mirëpo ai vendosi të përfaqësoi Spanjën pasi tha se: “Ky shtet më ka dhënë shumëqka në jetën time”.

Portier: Iker Casillas (Real Madrid), Victor Valdes (Barcelona), Pepe Reina (Napoli).

Mbrojtës: Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Raul Albiol (Napoli), Sergio Ramos (Real Madrid), Alberto Moreno (Sevilla), Juanfran (Levante), Javi Martinez (Bayern Munich), Inigo Martinez (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal).

Mesfushorët: Sergio Busquets (Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Koke (Atletico Madrid), Andres Iniesta (Barcelona), Santi Cazorla (Arsenal), Cesc Fabregas (Barcelona), Jesus Navas (Manchester City).

Sulmues: Alvaro Negredo (Manchester City), Diego Costa (Atletico Madrid), Pedro (Barcelona), David Villa (Atletico Madrid), Juan Mata (Chelsea).