Southampton 2:2 Man Utd, notat e lojtarëve

Manchester United nuk ka arritur më shumë se një barazim në udhëtim ndaj Southampton.

Sport

01/12/2018 20:45

Skuadra e Jose Mourinhos u ndal me rezultatin 2:2, në xhiron e 14-të të Premierligës, shkruan lajmi.net.

Golat në këtë ndeshje për “djajtë e kuq” u realizuan nga Romelu Lukaku 33’ dhe Ander Herrera 39’.

Për Southampton në anën tjetër realizatorët ishin Armstong 13’ dhe Cedric Soares 20’.

Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet për lojtarët, sipas “WhoScored”. /Lajmi.net/

Notat e lojtarëve: