Sot vazhdon seanca plenare

Sot vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës, e cila dje u la përgjysmë për shkak të mungesës së kuorumit.

Lajme

07/05/2015 08:11

Në vazhdimin e kësaj seance pritet të shqyrtohen disa projektligje, siç është ai për Maturën Shtetërore, peticioni për ndriçimin e fatit të Ukshin Hotit, çështja e arsimit në Luginën e Preshevës dhe disa projektligje të tjera.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, në seancën e së mërkurës nuk arritën që të votonin për projektligjin për Festat Zyrtare, për shkak të mungesës së kuorumit.