Sot nisin punimet në kompleksin memorial në fshatin Shqiponjë

Sot fillojnë punimet në kompleksin memorial “Dëshmorët e Kombit” në fshatin Shqiponjë ish-Jabllanicë.

Lajme

11/10/2019 07:50

Kujtojmë që maj të vitit 1999 në Shqiponjë duke u ballafaquar me armikun ranë 38 dëshmorë të familjeve Zeneli, Myrtaj, Qelaj, Mehmetaj dhe u vranë 4 martirë./KosovaPress/