Sonte sfida e parë gjysmëfinale e Superkupës, takohen rivalët e vjetër

Përballja e rivalëve të vjetër ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Trepcës është edhe sfida e parë gjysmëfinale e Superkupës. Këto dy skuadra ishin ndeshur në finale të Superkupës edicionin e kaluar, ku fituan prishtinasit. Ndërkaq, mitrovicasit më pas triumfuan në Kupën e Kosovës, duke mundur pikërisht kryeqytetasit. Ndeshja zhvillohet nga ora 17:00 në Therandë, ku po…

Sport

15/09/2023 11:43

Përballja e rivalëve të vjetër ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Trepcës është edhe sfida e parë gjysmëfinale e Superkupës.

Këto dy skuadra ishin ndeshur në finale të Superkupës edicionin e kaluar, ku fituan prishtinasit.

Ndërkaq, mitrovicasit më pas triumfuan në Kupën e Kosovës, duke mundur pikërisht kryeqytetasit.

Ndeshja zhvillohet nga ora 17:00 në Therandë, ku po zhvillohet Festivali i Basketbollit për Superkupë.

Takimi transmetohet në Art Motion dhe Kujtesa./Lajmi.net/