Sonte mësohen dy finalistet e Europa League dhe Conference League

Kompeticionet evropiane të futbollit vazhdojnë edhe sonte, me Europa League në fokus kryesor, por edhe me Conference League.

Sport

05/05/2022 08:02

Në kuadër të këtyre dy kompeticioneve luhen gjysmëfinalet e kthimit, me nga katër skuadra që luftojnë për nga dy bileta që çojnë në finale, shkruan lajmi.net.

Në Europa League, Eintracht Frankfurt pret skuadrën e West Ham, derisa Leipzig luan në udhëtim kundër Rangers.

Frankfurt ka një epërsi prej 2:1 nga ndeshja e parë, derisa Leipzig ka fituar 1:0 në takimin e parë ndaj Rangers.

Në kuadër të Conference League luhen ndeshjet Roma – Leicester dhe Marseille – Feyenoord.

Të katër ndeshjet në fjalë luhen me fillim nga ora 21:00. /Lajmi.net/