Sonte finalja e “Kënga Magjike 2022”

Sonte do të mbahet finalja e festivalit “Kënga Magjike 2022”. Faqja zyrtare e këtij festivali ka publikuar emrat e artistëve finalistë që garojnë për çmimin kryesor, shkruan lajmi.net. Në listën e publikuar janë gjithsej 23 artistë, 13 nga ta shqiptarë dhe 10 ndërkombëtarë. Lista e artistëve shqiptarë: Irma Libohova- “E jona” Vesa Smolica- “A po…

ShowBiz

26/11/2022 15:52

Sonte do të mbahet finalja e festivalit “Kënga Magjike 2022”.

Faqja zyrtare e këtij festivali ka publikuar emrat e artistëve finalistë që garojnë për çmimin kryesor, shkruan lajmi.net.

Në listën e publikuar janë gjithsej 23 artistë, 13 nga ta shqiptarë dhe 10 ndërkombëtarë.

Lista e artistëve shqiptarë:

Irma Libohova- “E jona”

Vesa Smolica- “A po gëzohesh”

Mariza Ikonomi- “Mama

Ardit Çuni- “E dije”

Inis Neziri- “Melodi”

Michela Paluca- “Një përqafim”

Xhesika Polo- “Lotët e mi”

Sheila Haxhiraj- “Mall”

Marsela Çibukaj- “I paftuar”

Anxhela Peristeri- “Kalimtar”

 

Lista e artistëve ndërkombëtarë:

 

Alvan- “Calzone”

Marco Carta- (FORSE) NON MI BASTI PIU

Ëe Are Domi- “Alive”

Le Deva- GiuraGiuda

Jason Ëalker- “All to you”

Andrea- “Kalendari Jetes

Omar Naber- “Bring Back”

Mamagama- “Dreamer”

Jayoo- “Itsy Bitsy”

Angeles Arboleda- “Amnesia”