Soni Malaj ndër vite, në foto, këngë e videoklipe

Soni Malaj sot feston ditëlindjen.

ShowBiz

23/10/2015 15:12

Vitet po kalojnë por Soni Malaj ende po vazhdon të jetë ndër këngëtaret më të dashura të skenës së muzikës shqiptare, transmeton lajmi.net.

Vajza e cila është lindur në Tropojë sot po feston ditëlindjen e 34 ndërsa ne kemi mbledhur disa nga dukjet, këngët dhe paraqitjet e saj ndër vite.

Soni në fillim të karrierës ka qenë në një grup vajzash me emrin ‘Spirite Voice’ ndërsa pas ndarjes ajo ka vazhduar si solo këngëtare, e shquar edhe për aftëstië fantastike të vallëzimit.

Image Image Soni është e njohur sidomos për këngët e saj hite si ‘Djemtë më ngacmojnë’ dhe ‘E vogla’.

YouTube player
YouTube player

Por, aty ku këngëtarja me zë të bukur shkëlqen vërtetë, është në balada. Soni ka një nga baladat më të bukura shqipe, ‘Të dua ty’, e cila ende dëgjohet shumë, transmeton lajmi.net.

YouTube player
YouTube player