Solskjaer i ‘frustruar’ pas eleminimit nga Kupa Carabao

8:42 | 23 Shtator 2021

Manchester United u eleminua në raundin e tretë të Kupës Carabao mbrëmë ndaj West Ham, me rezultat minimal 1-0 në “Old Trafford”.

Kjo është humbja e dytë për Man Utd në tre ndeshje, pasi tashmë ka humbur nga Young Boys në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve, dhe Solskjaer thotë se ka shumë gjëra që duhen rregulluar në javët në vazhdim.

“Mungon një gol. Një fillim i ngadalshëm përsëri dhe që ka nevojë për trajtim,” tha ai për Sky Sports.

“Ata shënuan një gol dhe pas kësaj ne luajtëm mirë për periudha të gjata. Kur të keni 27 goditje, djemtë e kanë bërë të mundur.

“Ne krijuam presion, Mason Greenwood doli dhe pati një të mirë, por ndonjëherë presioni nuk arrin asgjë. Ai bëri një ndikim pozitiv, ai ishte i freskët dhe i mprehtë, por ishte shumë vonë. Gjashtë apo shtatë minutat e fundit ne po shkonim shumë përpara dhe ata mund të kishin shënuar dy herë.

Ai shtoi: “Ju dëshironi të kaloni, por është një sezon i gjatë, ne ia dhamë një sukses të mirë. Unë nuk mund t’i fajësoj ata për qëndrimin dhe kemi ndeshje të mëdha që vijnë. Ky është një udhëtim i gjatë i gjithë sezonit, ne kemi ngarkesa të lojërave dhe të vazhdojmë të bëjmë atë që po bëjmë, duke u përpjekur të marrim rezultate. Ne jemi jashtë kësaj kupe që nuk është e mrekullueshme, por ne do të përqendrohemi për të shtunën”, u shpreh Solskjaer. 

Në konferencën e tij për shtyp më vonë, Solskjaer vazhdoi duke shtuar: “10 minutat e para ne ishim të ngadalshëm brenda dhe jashtë mundësisë dhe kjo është diçka që duhet të trajtojmë. Unë nuk isha i kënaqur me fillimin, jo, por ne mundemi, mos të gjejmë veten në këto situata dhe pastaj të presim të fitojmë, ne duhet të fillojmë lojërat më mirë”, përfundoi Solskjaer. 

United do të përballet me Aston Villan në “Old Trafford” këtë fundjavë, me skuadrën e Solskjaer që aktualisht është në nivel me Chelsea dhe Liverpool në krye të Premier Ligës me 13 pikë nga pesë ndeshje. /Lajmi.net