Sky Sport: Xherdan Shaqiri mund të largohet në janar, kërkohet nga klubet  italiane, gjermane dhe angleze

Sport

19/01/2022 18:35

Koha e sulmuesit Xherdan Shaqiri te skuadra franceze e Lyonit, mund të përfundojë para kohe.

Zvicerani nënshkroi me klubin francez në verën që lamë pas, mirëpo assesi nuk gjeti vend në formacionin bazë, andaj raportohet se mund të largohet, transmeton lajmi.net

Gazetari i SkySport, Florian Plettenberg ka shkruar se Shaqiri mund të largohet këtë muaj. Ai shton se disa klube nga Premierliga, Bundesliga dhe Seria A kanë biseduar, por nuk ka asnjë ofertë.

Plettenberg gjithashtu nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që Shaqiri të transferohet në MLS.

Ndërkohë, sa i përket anës së futbollistit, ende nuk dihet nëse është i hapur për largimin nga Lyon./Lajmi.net/