“Skuadrat e mëdha ta përcjellin Arbër Zenelin”

17:13 | 15 Prill 2019

Ish trajneri i Marseille, Elie Baup ka deklaruar se skuadrat e mëdha franceze duhet ta vëzhgojnë Arbër Zenelin.

“Në afatin e ardhshëm kalimtar dy futbollistët e Reims, Arbër Zeneli dhe Remi Oudin janë opsion shumë i mirë. Ekipet e mëdha duhet ti ndjekin” deklaroi Baup për CoeurMarseillais.

Zeneli u transferua te Reims në janar nga Heerenveni.

Aktualisht vlera e mesfushorit kosovar në treg është 6 milionë euro. /Lajmi.net/