Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Skuadra nga Premierliga bën ofertë për Rakitic – refuzohet nga Barcelona

18:31 | 18 Nentor 2019

Barcelona ka refuzuar një ofertë për Ivan Rakitic.

Rakitic është në listën e lojtarëve që pritet të largohen nga Barcelona, gjatë merkatos së janarit.

Sipas raportimeve të ‘Sport’, Barcelona ka refuzuar një ofertë 15 milionëshe nga një skuadër e Premierligës, emri i së cilës nuk është mësuar, transmeton lajmi.net.

Man United dhe Chelsea janë dy emra të tjerë që janë lidhur me kroatin gjatë këtij muaji, por gjigantët e La Liga nuk heqin dorë nga lojtari pa siguruar 35 milionë euro.

Barca po synon që të shes kartonin e lojtarit me hapjen e merkatos, kurse interesim për lojtarin ka edhe nga Atletico Madrid dhe Juventus. /Lajmi.net/