Skuadra e Bundesligas e dëshiron blerjen e Mërgim Berishës, i dërgohet oferta Fenerbahces

Skuadra e Augsburgut ka dërguar ofertën zyrtare në drejtim të Fenerbahces për blerjen e plotë të lojtarit shqiptar, Mërgim Berisha. Lajmin e kanë bërë të ditur faqet sportive nga Turqia, ku thonë se klubi gjerman nga Bundesliga ka gati ofertën prej 4 milionë euro për blerjen e plotë të sulmuesit të Kombëtares së Gjermanisë, shkruan…

Sport

25/05/2023 17:10

Skuadra e Augsburgut ka dërguar ofertën zyrtare në drejtim të Fenerbahces për blerjen e plotë të lojtarit shqiptar, Mërgim Berisha.

Lajmin e kanë bërë të ditur faqet sportive nga Turqia, ku thonë se klubi gjerman nga Bundesliga ka gati ofertën prej 4 milionë euro për blerjen e plotë të sulmuesit të Kombëtares së Gjermanisë, shkruan Lajmi.net

Berisha gjatë këtij sezoni zhvilloi 23 paraqitje, shënoi nëntë gola dhe bëri katër asiste.

Vlera e tij momentale sipas sajtit “Transfermarkt” është rritur në 12 milionë euro, krejt kjo fal paraqitjeve të mira në Bundesliga dhe ftesës që pati për miqësore gjatë muajit mars me Kombëtaren e Gjermanisë./Lajmi.net/