Skënderaj përkujton dëshmorin Fatmir Sahiti

Drejtorët e drejtorive të Komunës së Skenderajt, familjarët, bashkëluftëtarët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë bërë sot homazhe te varri i dëshmorit Fatmir Sahiti, në 21–vjetorin e rënies së tij, për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Lajme

30/05/2019 20:22

Po ashtu këtyre homazheve u janë bashkuar edhe shumë qytetarë.

Dëshmori i kombit Fatmir Sahiti para 21 vitesh ra heroikisht në mbrojtje të atdheut.