Skandaloze! Stadiumi në Kosovë thyhet dhe vidhet për herën e 18-të brenda 2 viteve

Stadiumi ndihmës në Pozheran të Komunës së Vitisë është thyer sërish. Vllaznia e Pozheranit, klub që garon në Ligën e Parë ka njoftuar pak kohë më parë se një pjesë e stadiumit të tyre ishte demoluar. Përfaqësuesi i klubit, Ilir Zuka ka thënë për lajmi.net se kjo është hera e 18-të në dy vitet e…

Sport

15/09/2023 15:05

Stadiumi ndihmës në Pozheran të Komunës së Vitisë është thyer sërish.

Vllaznia e Pozheranit, klub që garon në Ligën e Parë ka njoftuar pak kohë më parë se një pjesë e stadiumit të tyre ishte demoluar.

Përfaqësuesi i klubit, Ilir Zuka ka thënë për lajmi.net se kjo është hera e 18-të në dy vitet e fundit që stadiumi ndihmës thyhet.

Dritaret e dhomave të zhveshjes, pankinat, djegja e një pjese të barit artificial të fushës ishin demtuar së fundmi.

Storien e plotë të realizuar nga lajmi.net mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/