Skandaloze: Ja kush është Kuipers (Foto)

Gjyqtari që përjashtoi Zlatan Ibrahimovicin në duelin kundër Chelseas, Bjorn Kuipers ka një historik të vendimeve skandaloze, në karrierën e tij.

Sport

12/03/2015 14:49

Bjorn Kuipers ka përfunduar në qendër të kritikave për mënyrën si ndau drejtësinë në ballafaqimin mes Chelseas dhe Paris Saint-Germain në Stamford Bridge.

Gjyqtari holandez e përjashtoi sulmuesin e mysafirëve, Zlatan Ibrahimovic, pas 31 minutash lojë pas një ndërhyrje të pavullnetshme ndaj mesfushorit të Blues, Oscar.

Por, ky nuk ishte i vetmi vendim i tij që hasi në mospajtime.

Ndërsa, rasti i Ibrahimovicit është vetëm më i riu në mesin e atyre skandaloze që mori gjatë karrierës së tij të deritashme.

E cilat janë ato? Mund t’i shihni në fotografinë e bashkangjitur në këtë artikull.