Skandal në Elbasan, infermieri tenton të përdhunojë pacienten e mitur

​Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Elbasanit.

Lajme

04/08/2015 10:40

Një infermier ka tentuar që të përdhunojë një vajzë të mitur e cila ishte shtruar si paciente për shkak të dhimbjeve në veshka, shkruajnë mediet në Tiranë.

Infermieri është vënë menjëherë në pranga nga policia e këtij qyteti.

Ai është 26-vjeçari Everest Duka me detyrë infermier në pavijonin e nefrologjisë në spitalin “Xhaferr Kongoli”.

Kallëzimi u bë nga e mitura S.B., 16 vjeç, në prani të psikologes dhe familjarëve të saj.