Situatë e qetë: Policia e hap për qarkullim rrugën për në Banjskë

Polica e Kosovës ka hapur për qarkullim rrugën që qon për në fshatin Banjskë të Leposaviqit. Kjo pasi është konsideruar se situata tashmë është e qetë dhe e sigurt, shkruan Lajmi.net. Kujtojmë se që nga e diela ku ndodhi sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës, kjo pjesë e vendit ishte nën masa të rrepta sigurie.…

Lajme

27/09/2023 12:46

Polica e Kosovës ka hapur për qarkullim rrugën që qon për në fshatin Banjskë të Leposaviqit.

Kjo pasi është konsideruar se situata tashmë është e qetë dhe e sigurt, shkruan Lajmi.net.

Kujtojmë se që nga e diela ku ndodhi sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës, kjo pjesë e vendit ishte nën masa të rrepta sigurie.

Nga sulmi terrori mbeti i vrarë polici, Afrim Bunjaku, I cili nga presidentja, Vjosa Osmani, u shpall hero i Kosovës. /Lajmi.net/