Sissoko nokauton gjyqtarin

Shumica e futbollistëve kohë pas kohë mund të mendojnë se kanë arsye për ta goditur gjyqtarin. Dhe, pikërisht këtë e bëri Moussa Sissoko në ndeshjen mes Newcastle Unitedit dhe Southamptonit të shtunën. Mesfushori i Newcastles aksidentalisht qëlloi gjyqtarin Mike Jones gjatë barazimit 1:1 me Southamptonin duke e lënë atë të rrëzuar në tokë. Incidenti ndodhi…

Sport

15/12/2013 09:46

Shumica e futbollistëve kohë pas kohë mund të mendojnë se kanë arsye për ta goditur gjyqtarin.

Dhe, pikërisht këtë e bëri Moussa Sissoko në ndeshjen mes Newcastle Unitedit dhe Southamptonit të shtunën.

Mesfushori i Newcastles aksidentalisht qëlloi gjyqtarin Mike Jones gjatë barazimit 1:1 me Southamptonin duke e lënë atë të rrëzuar në tokë.

Incidenti ndodhi në çastet e fundit të takimit ku të dyja skuadrat luftonin për të arritur deri tek fitorja.

Derisa mbrojtësi i Southamptonit, Paulo Gazzaniga ishte në tokë, Sissoko mori në thua në këmbën e tij dhe ngriti dorën lart duke e qëlluar në fytyrë Jonesin i cili e humbi balancën dhe u rrëzua në tokë. Oops.