Sigal Prishtina kalon në finale, e pret Bashkimi – Lajmi.net
Sigal Prishtina kalon në finale, e pret Bashkimi
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 22:44, 3 May 2018
Sigal Prishtina është skuadra e dytë që ka siguruar finalen e IP Superligës së Kosovës.

Skuadra nga kryeqyteti ka siguruar finalen e IP Superligës së Kosovës.

Bardh e kaltrit kanë shënuar edhe fitoren e tretë në ‘Play Off’ ndaj Golden Yllin, duke i mposhtur 78:68.

Në finale, Sigal Prishtina do të takohet me KB Bashkimin, që eliminoi KB Rahovecin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO