Shuplaka për Alaban

Kur afrohet koha për t’u rikthyer në aksion, secila skuadër e merr punën seriozisht dhe raporti mes futbollistëve duhet të jetë i fuqishëm. Por, kjo nuk duhet se vlen në tërësi në Bayern Munich ku disa prej futbollistëve e kanë ‘ndëshkuar’ bashkëlojtarin David Alaba, me shuplaka. Incidenti qesharak ndodhi gjatë stërvitjes së Bayernit në Katar…

Sport

11/01/2014 13:41

Kur afrohet koha për t’u rikthyer në aksion, secila skuadër e merr punën seriozisht dhe raporti mes futbollistëve duhet të jetë i fuqishëm.

Por, kjo nuk duhet se vlen në tërësi në Bayern Munich ku disa prej futbollistëve e kanë ‘ndëshkuar’ bashkëlojtarin David Alaba, me shuplaka.

Incidenti qesharak ndodhi gjatë stërvitjes së Bayernit në Katar këtë javë ku Alaba i bashkuar me bashkëlojtar si Franck Ribery dhe Diego Contento bëri një stërvitje të shërbimit me top.

Por, mbrojtësi austriak e humbi topin dhe më pas u ndëshkua me disa shuplaka të lehta nga Contento, Ribery dhe një anëtar i ekipit të rinjve. Ouch!