Shumë befasi në Ligën e Kampionëve, eliminohen Porto dhe Celtic

23:05 | 13 Gusht 2019

Kanë përfunduar ndeshjet kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Ndeshjet e kthimit të zhvilluara sonte, kanë dhuruar rezultate befasuese.

Është skuadra ruse Krasnodar që ka eliminuar Porton, duke e mundur 2:3 në Portugali.

Befasi të madhe ka shkaktuar edhe CFR Cluj, duke e mundur 3:4 në Skoci Celticun.

Tutje ka kaluar edhe Ajaxi, Apoel, Club Brugge dhe Dinamo e Zagrebit.

Skuadra që kanë kaluar tutje mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/