Shtyhet për seancën e radhës shqyrtimi i Projektligjit për shërbimet Postare – Lajmi.net
Shtyhet për seancën e radhës shqyrtimi i Projektligjit për shërbimet Postare
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:20, 12 July 2018
Projektligji për shërbimet postare nxiti shumë debat në Kuvend. Kjo pasi disa amandemente janë në kundërshtim me direktivat e BE-së.

I njëjti ligj me votat e deputetëve u tërhiq dhe do të jetë në rendin e ditës në seancën e radhës, shkruan lajmi.net.

Për tërheqjen e këtij ligji nga shqyrtimi në seancën e sotme votuan 43 deputetë, kundër ishin 26, kruse 6 abstenuan.

Në këtë seancë ndryshe u votua edhe Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes, Ligji për Automjete dhe ai për Efiqiencë të Energjisë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO