Shtirej si lojtar i PSG dhe nuk pagoi për hotelin – dënohet me dy muaj burg

Një person në Francë është dënuar me dy muaj burgim, pasi pretendoi se ishte një lojtar i Paris Saint-Germain.

Sport

03/05/2022 09:39

Gjatë një ndeshjeje të Kupës Gambardella, një person pretendoi se ishte pjesë e PSG U19, përcjell lajmi.net.

Si pasojë e këtyre veprimeve, bëhet e ditur se ai është dënuar me dy muaj burg nga autoritetet franceze.

Gjithçka kishte ndodhur më 14 dhjetor të 2021, por u bë e ditur më 28 prill kur edhe u mbajt seanca gjyqësore.

Një 28-vjeçar, i cili ka edhe 12 dënime, ishte fajtor pasi bëri gjumin dy netë në një hotel në Lisieux, dhe kishte një kosto prej 227.4 euro. /Lajmi.net/