Shteti i katërt që merr Trumpi është Virxhinia

1:38 | 9 Nentor 2016

Projektimet e CNN e shpallin fitues Donald Trumpin në Virxhinia.

Projektimet e CNN-it bëjnë me dije se kandidati republikan, Donald Trump, fiton në Virxhinia, transmeton lajmi.net.

Kandidati republikan, Donald Trump, ka fituar deri me tani në katër shtete, në Kentucky, Indiana, New Hempshire dhe Virxhinia.

Ndryshe, Virxhinia ka 5 vota elektorale. /Lajmi.net/