Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Irak

12:20 | 22 Shtator 2019

AFP

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në një autobus afër qytetit Kerbala të Irakut që la të vrarë 12 persona.

Shërbimet e sigurisë së Irakut thanë të premten se 12 persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën kur një autobus eksplodoi në jug të Bagdadit.

Dy zyrtarë policorë në zonë thanë se eksplozivi ishte vendosur në autobus dhe shpërtheu në hyrje të qytetit, duke i vënë flakën automjetit. /rel