Shpërthim i fuqishëm në qytetin turk në kufi me Sirinë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qytetin Gaziantep në Turqi mbrëmjen e sotme.

Bota

25/11/2016 23:11

Qyteti ku ndodhi sulmi ndodhet rreth 30 kilometra nga kufiri me Sirinë.

Deri tani asnjë grup terrorist nuk ka marrë përgjegjësinë, edhe pse autoritetet turke fajësojnë ISIS dhe kurdët.

Ende nuk ka raportime për viktima.