Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Shpërthen vetura në autostradën Levan-Vlorë (Video)

11:45 | 11 Korrik 2015

Shpërthimi i veturës

Kanë mbetur të plagosur Endri Karaboja dhe Eriselda Shehaj, nga qyteti i Durrësit, pas një shpërthimi që mori vetura e tyre në autostradën Levan-Vlorë, në fshatin Panaja.

Shkaqet e këtij shpërthimi dyshohet të jenë Rrjedhja e gazit në impiantin e vendosur në automjet ka shkaktuar shpërthimin teksa makina tip Ford Focus me targa DR 8135 E.

Nga dëshmitë e mbledhura, por edhe nga provat rrethanore të shpërthimit, policia fillimisht dyshoi për një shpërthim me eksploziv, por pas verifikimeve nuk janë gjetur gjurmë eksplozivi, çka hodhi poshtë këtë pistë.