Shpërthen ‘lufta’ brenda LDK-së, Adem Salihaj thotë se Lutfi Haziri është vegël e Hashim Thaçit – Lajmi.net
Shpërthen ‘lufta’ brenda LDK-së, Adem Salihaj thotë se Lutfi Haziri është vegël e Hashim Thaçit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:59, 12 September 2018
Ish-deputeti i LDK’së, Adem Salihaj e ka akuzuar bashkë partiakun e tij, Lufti Hazirin për përkrahje të Presidentit Thaçi në çështjen e korrigjimit të kufijve. Salihaj e ka quajtur Hazirin vegël të Thaçit brenda LDK-së.

Në profilin e tij në Facebook, Salihaj ka shkruar se Thaçit po i shihet fytyra e tradhtisë, si një vegël e thjeshtë e Serbisë për ta shkatërruar shtetin e Kosovës, siç e ka quajtur ai.

Salihaj është shprehur se Thaçi nuk ka mbështetje tek shqiptarët, por po mundohet ta gjejë atë tek maqedonët dhe malazezët.

“Hashim Thaçit iu çorr maska dhe po i shihet qartë fytyra e tij e tradhëtisë,fytyra e nje vegle të thjeshtë të Serbisë për ta shkatërruar shtetin e Kosovës. I gjendur para një situate kur tashmë të gjithë e panë fytyrën e tij të vërtetë dhe i mbetur pa asnjë përkrahje te shqiptarët ,ai po vrapon të gjejë mirëkuptim te maqedonët dhe malazezët”, ka shkruar Salihaj.

Ai po ashtu ka thënë se edhe figura brenda LDK’së po e përkrahin Thaçin, për ta shpëtuar lëkurën e tij, duke i quajtur më militantë se vetë ata të PDK-së. E me këtë Salihaj i referohet Lutfi Hazirit, i cili së fundmi ka dhënë deklarata për korrigjimin e kufijve me Serbinë, duke thënë se kjo është një mundësi ideale për ta zgjidhur problemin e shqiptarëve që jetojnë në tri komunat jugore të Serbisë.

“Në ndërkohë ,tashmë u paraqitën me prononcime edhe veglat e Thaçit brenda LDK-së,të cilët, në momentet e fundit, po mundohen ta shpëtojnë lëkurën e tij. Madje,ata po dalin edhe më militantë se vetë militantët e PDK-së,sepse tashmë, edhe brenda partisë së tij, Thaçi e ka humbur përkrahjen”, ka shkruar Salihaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO