Shpend Ahmeti shpërthen në lot (Foto)

12:50 | 8 Nentor 2016

Shpend Ahmeti dhe krerët e VV-së

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet për Astrit Deharin, aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje që vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara.

Pranë babait dhe nënës së Astritit janë ulur krerët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, Albin Kurti dhe Shpend Ahmeti, shkruan lajmi.net.

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti është parë me lotë në sy.

Astrit Dehari do të varroset sot në orën 14:00 në varrezat e fshatit Zllatar të Prishtinës. /Lajmi.net/

homazhe2 homazhe1 homazhe