Shpend Ahmeti nuk merr guximin të deklarohet kundër Albin Kurtit – Lajmi.net
Shpend Ahmeti nuk merr guximin të deklarohet kundër Albin Kurtit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 20:10, 13 March 2018
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, edhe pse ka dhënë dorëheqje nga Vetëvendosje, po vazhdon të mos mbaj qëndrim për asnjërën palë, duke mos marr guximin të dal haptas kundër krahut të Albin Kurtit.

Ahmeti ka thënë se dhe nuk ka asnjë fjalë të keqe për Albin Kurtin, e as për Visar Ymerin.

“Unë vazhdojë të punoj nuk do të them asnjë fjalë të keqe, për asnjërin edhe për Albinin edhe për Visarin”, ka thënë Ahmeti në Klan Kosova.

Ahmeti edhe një postim të më hershem në Facebook nuk ka dhënë ndonjë deklaratë rreth largimit të tij nga Vetëvendosjes.

Në këtë postim Ahmeti vetëm ka treguar se është duke vazhduar punën si kryetar i Prishtinës.

“Sot kanë filluar punimet për rregullimin e sheshit “Adem Jashari”. Kjo hapësirë do të shndërrohet në një shëtitore të përshtatshme dhe do të përfshijë brenda vetes edhe pjesët e gjelbëruara, edhe ulëset për pushim. I gjithë projekti pritet të përfundojë për 90 ditë pune”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO