Shpallet futbollisti i ndeshjes Man Utd – Atalanta

23:24 | 20 Tetor 2021

Një ndeshje e çmendur është luajtur në “Old Trafford”.

Manchester United ka arritur të mposht Atalantan me rezulat 3-2, shkruan lajmi.net.

“Djajtë e Kuq” fituan në një ndeshje të çmendur pasi përmbysën epërsinë e Atalantas nga 0-2 për të fituar në fund 3-2.

Pas ndeshjes, UEFA ka zgjedhur futbollistin e ndeshjes, dhe ai është Bruno Fernandes.

Fernandes nuk shënoi asnjë gol në këtë ndeshje, por dha një kontribut tejet të madh në golat e shënuar.

Mesfushori asistoi tek golat e Marcus Rashdord dhe Harry Maguire duke bërë që të shpallet futbollisti i ndeshjet.

Cristiano Ronaldo i dha fitoren ekipit të tij me një gol të shënuar në min e 82′, megjithatë UEFA ka vendosur që Fernandes të shpallet më i miri i kësaj përballje. /Lajmi.net/