Shkroi historinë në Zagreb, Ademi tani zyrtarisht e vazhdon karrierën në Kinë

Arijan Ademi, futbollisti shqiptar që përfaqëson Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut edhe zyrtarisht është transferuar te klubi nga Kina, Beijing Guoan. 31-vjeçari shkroi historinë në futbollin kroat, sidomos te klubi i Dinamo Zagrebit – ku qëndroi më shumë se 10 vite, shkruan Lajmi.net Madje klubi për futbollistin shqiptar pati një dhuratë të çmuar, duke pensionuar…

Sport

30/03/2023 14:46

Arijan Ademi, futbollisti shqiptar që përfaqëson Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut edhe zyrtarisht është transferuar te klubi nga Kina, Beijing Guoan.

31-vjeçari shkroi historinë në futbollin kroat, sidomos te klubi i Dinamo Zagrebit – ku qëndroi më shumë se 10 vite, shkruan Lajmi.net

Madje klubi për futbollistin shqiptar pati një dhuratë të çmuar, duke pensionuar përgjithmonë numrin 5 në fanellë.

Ademi gjatë këtij sezoni në Superligën e HNL-së zhvilloi 19 ndeshje, shënoi katër gola dhe bëri dy asiste.

Transferimi i tij në ekipin kinez kushtoi afro 1 milionë euro, kurse vlera e tij momentale në sajtin “Transfermarkt” është katër milionë euro./Lajmi.net/