Shkon në 11 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Stamboll

Sulmi nga makina me bombë, që kishte shënjestër një autobus policie, deri tani la të vrarë 11 persona.

Bota

07/06/2016 10:43

Eksplozivët kanë shpërthyer në distancë jo shumë të largët nga qendra e qytetit, transmeton lajmi.net.

Policia bëri të ditur se deri tani 36 persona janë plagosur dhe 11 kanë vdekur, por megjithatë ende askush nuk ka marrë përsipër sulmin./lajmi.net.