Shiu freskon Prizrenin

Shiu ka tejkaluar edhe parashikimet meteorologjike për të arritur në Prizren dhe freskuar vizitorët e shumtë që po e vizitojnë këtë qytet me rastin e festivalit të filmit DokuFest, raporton lajmi.net.

Lajme

16/08/2015 14:47

Ndonëse Instituti Hidrometeorologjik parashikonte reshje të shiut nga dita e hënë, në Prizren ai ka arritur pak më herët.

Siç shihet në fotografinë më lartë, shiu e së dielës po freskon Prizrenin dhe turistët e shumtë që këto ditë po vizitojnë Prizrenin.

Kjo është një plus i madh për shumë vizitorë të cilët ankoheshin për shkak të temperaturave të larta. (lajmi.net)