Shikoni si mbeti në ‘lloç’ autobusi i Dortmundit (FOTO)

Borussia Dortmund një natë më parë shkaku i motit të keq, nuk mundi ta zhvillojë ndeshjen e Kupës së Gjermanisë, kundër skuadrës së Sportfreunde Lotte.

Sport

01/03/2017 17:53

Shtyrja e ndeshjes nuk ishte i vetmi problem që iu paraqit ‘milionerëve’.

Ata gjatë rrugës për të skuadra e ligës së tretë, u ballafaquan me një tjetër problem, shkaku i rrugës jo së përshtatshme.

Autobusi i Dortmundi për të hyrë nën një rrugë të ngushtë i është dashur ta përdorë edhe një tokë bujqësore, në të cilën pastaj kanë ngecur.

Është dashur intervenimi i një fermeri me traktor, për ta larguar autobusin nga ‘lloçi’./Lajmi.net/

masdd

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6